شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
تالار خورجوان

زمان کنونی: ۱-۳۰-۱۳۹۳, ۱۲:۵۴ عصر درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)


ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
روش تشخیص عطرهاي اصلي از تقلبي
۴-۲۹-۱۳۸۸, ۰۲:۳۵ عصر
ارسال: #1
روش تشخیص عطرهاي اصلي از تقلبي
روش تشخیص عطرهاي اصلي از تقلبي (منبع: دنیای عطر )
براي تشخيص عطرهاي اصلي از تقلبي بايد دو بخش را مورد برسي قرار دهيم :
الف : برسي بسته بندي عطرهاي اصلي
ب : برسي رايحه و بوي عطرهاي اصلي


الف : برسي بسته بندي عطرهاي اصلي
1- شيشه عطر 2- جعبه عطر
دوستان عزيز اولين راه تشخيص عطرهاي اصلي از تقلبي شكل شيشه اونهاست كهبراي تشخيص اصلي از تقلبي بايد به نكات زير در شيشه عطر توجه كرد :
يكياز بارزترين تفاوت ها در عطرهاي تقلبي نسبت به اصلي آن در شيشه اونهاستبشكلي كه شيشه عطرهاي تقلبي داراي شفافيت كمتر است بشكلي كه اگر شيشه عطررو در نور لامپ ببينيد كدري در آن احساس مي كنيد كه هم ناشي از شيشه عطر وهم خود ماده معطر آن مي باشد .
تفاوت ديگر عطرهاي اصلي با تقلبي نوعچاپ اسم عطر بر روي شيشه مي باشد كه در عطرهاي اصلي چاپ هاي كه بر رويشيشه عطر حك شده برجسته تر است بشكلي كه با لمس كردن نوشته ها احساس زبريمي كنيد و نوع اين چاپ ها بسيار منظم و پر رنگ و بدون هر گونه بي نظمي است.
تفاوت ديگر عطرهاي اصلي با تقلبي سوراخ ريزي است كه در زير شيشه عطرمي باشد كه در عطرهاي اصلي اين سوراخ وجود ندارد كه در بيشتر عطرهاي تقلبياين حفره بسيار ريز ديده مي شود .
تفاوت ديگر عطرهاي اصلي با تقلبيوجود شماره ي است كه در زير شيشه عطر حك شده كه گاه شامل حجم عطر و نامعطر مي باشد كه اين نوشته ها در بيشتر عطرهاي اصلي به صورت برجسته در زيرشيشه عطر حك شده است اما گاهي در بعضي از ادكلن ها اصلي نيز بجاي حك نوشتهها از برچسب يا چاپهاي سياه رنگ استفاده مي شود كه در اين مواقع بايد ازراه هاي ديگري اصلي بودن آن را تشخيص داد .
تفاوت ديگر عطرهاي اصليبا تقلبي در درب شيشه عطر مي باشد كه در ادكلن هاي اصلي در شيشه فوقالعاده دقيق و با ظرافت خاصي تزريق شده است و مخصوصاً در درون درب آن نيزاين ظرافت ديده ميشود و گاه داراي يك لعاب براق مي باشد .
مثلاً تنهارا تشخيص ادكلن يو دي وي اصلي از تقلبي درب اين ادكلن مي باشد كه در نوعاصلي خود داراي برجستگي هاي موجي خاصي است بشكلي كه اگر با سر ناخن بر روياون بكشيد كاملا مشخص مي شود و يا در ادكلن مكسي كه در نوع اصلي نام مكسيبا ظرافتي خاص بروي درب حك شده است .
يكي دیگر از مهم ترين قسمت هاي يك عطر ، جعبه آن است كه نقش اساسي درفروش آن و صد البته در تشخيص نوع اصلي از تقلبي يك عطر دارد چون توليدكنندگان عطرهاي تقلبي به واسطه امكانات محدودشان در بخش جعبه عطرنتوانستند به پاي عطرهاي اصلي برسند . در عطرهاي هاي اصلي جعبه داراي چاپعالي ، شكيل ، زيبا و پلاستيك روي جعبه فوق العاده شفاف و منظم است درداخل جعبه نيز يك مقواي محافظ شيشه به همراه يك بروشور معرفي محصول ، وجوددارد .
يكي از نكات مهم در جعبه عطرهاي اصلي نداشت عبارت Made in استچون در عطرهاي اصلي معمولاً فقط به نوشتن عبارتهاي چون PARIS اكتفا ميكننداما در عطرهاي تقلبي و مخصوصاً چيني عبارت هاي چون Made in London يا Madein Paris ديده مي شود .
تفاوت ديگر عطرهاي اصلي با تقلبي باركد مي باشدكه تمام عطرهاي اصلي داراي باركد در زير جعبه عطر مي باشد كه اين شمارهمشخص كننده تمام خصوصيات محصول مي باشد و در همه ادكلن اصلي مي باشد .مثلاً ادكلني چون تي رز اصلي داراي اين باركد مي باشد اما نوع تقلبي آناين خصوصيت را ندارد .
ب : برسي رايحه و بوي عطرهاي اصلي
يكي از مهم ترين و دشوار ترين راه هاي تشخيص عطرهاي اصلي از تقلبيرايحه اونهاست كه در عطرهاي اصلي رايحه داراي يك نشاط ، لطافت و تازگيخاصي است و به نوعي رايحه شفاف است اما رايحه ي عطرهاي تقلبي سنگين ، كدرو غير شفاف است و اگر هم غير ماهرانه توليد شده باشد بوي الكل اتيليك نيزمي دهد! كه در دنياي عطر سازي، اين خصوصيت براي عطر يك فاجعه محسوب ميشودكه البته براي فهميدن اين خصوصيت بايد تجربه بالايي در زمينه عطر و ادكلنداشته باشيد اما بدانيد اگر چند عطر اصلي را به همراه تقلبي هايشان همزمانبو كنيد به اين تفاوت آشكار پي مي بيريد .
نكته ديگر پايداري عطر كه درعطرهاي تقلبي اين پايداري شايد خيلي سخت به يك ساعت برسد اما در عطرهاياصلي اين پايداري 6 تا 10 ساعت ادامه دارد .
نكته بعدي هم يكنواختيرايحه عطرهاي اصلي است بشكلي كه با گذشت زمان نوع رايحه تغيير نمي كند امادر عطرهاي تقلبي اين رايحه با گذشت زمان تغيير مي كند .
در پايان ذكر چند نكته ضروري است:
 1. در تشخيص عطرهاي اصلي از تقلبي تجربه بسيار مهم است چون گاهي وقت ها خود عطر فروشان عزيز نيز اشتباه مي كنند .
 2. به هيچ كس اعتماد نكنيد و با برسي هاي خود به اصلي بودن يك ادكلن برسيد .
 3. سعي كنيد ادكلن هاي خود را از مراكز معتبر خريداري كنيد .
 4. قيمت هاي ارزان براي يك ادكلن شك برانگيز است .
 5. سعي كنيد قبل از خريد يك ادكلن عكس هاي اون را از سايت هاي معتبراينترنت به دقت برسي كنيد و حتي قيمت دلاري اون را هم در نظر بگيريد چونقيمت هاي ريال اون نبايد كمتر از دلاري باشد .
 6. عطرهاي كه در بازار به درجه 2 معروف هستند همان عطرهاي تقلبي اند .
 7. ظرافت و زيبايي در ادكلن هاي اصلي حرف اول را مي زند از آرم و لوگو گرفته تا شيشه و جعبه عطر
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
۴-۲۹-۱۳۸۸, ۰۲:۳۷ عصر
ارسال: #2
 
چند روش برای تشخیص دادن اصل بودن ادکلن بشمار می رود که مهمترین و قابل اعتماد ترین نکته زیر می باشد :

حتما در زیر جعبه یکسری کد چند رقمی(اعدادو حروف لاتین) نامرئی (کم رنگ) یا کامپیوتری را با کمی دقت مشاهده خواهید کرد که همان کد
(اعدادو حروف لاتین)
در زیر شیشه ادکلن هم حک شده می باشد.
توجه داشته باشید این مهمترین و هم اکنون قابل اعتماد ترین روشتشخیص اصل بودن ادکلن می باشد که تمامی محصولات سایت ما دارای این نشانهمی باشد
در ضمن این سایت بصورت تضمینی اصل محصولات خود را بفروش می رساند
به روایت از سایت عطراگین
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 


موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  نحوه تشخیص کیفیت سی دی daraaa 1 575 ۵-۳-۱۳۹۱ ۰۱:۲۸ عصر
آخرین ارسال: admin
  راههای تشخیص عسل طبیعی از عسل تقلبی admin 0 479 ۴-۶-۱۳۸۸ ۰۲:۱۳ صبح
آخرین ارسال: admin
  راههای تشخیص عسل طبیعی از عسل تقلبی admin 0 441 ۴-۶-۱۳۸۸ ۰۲:۰۷ صبح
آخرین ارسال: admin
  اشنایی بابیماری وبا ،پیشگیری،تشخیص،درمان Guest 0 488 ۴-۲۵-۱۳۸۷ ۰۳:۵۷ عصر
آخرین ارسال: Guest
  چگونه جای مناسب برای کارمند جدید را تشخیص دهیم: javad 0 477 ۲-۳۰-۱۳۸۷ ۰۲:۳۲ صبح
آخرین ارسال: javad

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
Persian MyBB : MyBBIran.com
Powered by MyBB | Copyright © 2009 MyBB Group
Element Blue by MyBB Mod | RTL by MyBBIran.com